Een deel van de migranten die in overvolle kampen op Griekse eilanden zitten, worden versneld verplaatst naar het Griekse vasteland. Dit meldt de Griekse regering nadat zondag twee doden vielen in een migrantenkamp op Lesbos. Het conflict ontstond nadat er brand woedde in containers waarin migranten worden gehuisvest. Volgens hulporganisatie Because We Carry ontstond de brand door kortsluiting in een kookplaat. Een lokale politieagent laat daarentegen weten dat migranten de brand zelf hebben gesticht. De onrust heeft ervoor gezorgd dat Griekenland vaart zet achter hun nieuwe beleid om vluchtelingen van eilanden naar het vasteland te verplaatsten. Griekse eilanden kampen al maanden met overvolle migrantenkampen. (nu.nl)
Lees verderHonderdduizenden mensen, onder wie 10.000 Nederlanders, zijn nu via Thomas Cook op reis. De Britse regering is begonnen aan de „grootste repatriëringsoperatie ooit in vredestijd”. Reisorganisatie Thomas Cook staakt per direct alle activiteiten, heeft het bedrijf in de nacht van zondag op maandag bekendgemaakt. Alle bij de reisorganisatie geboekte vakanties zijn geannuleerd en Thomas Cook-vliegtuigen stijgen niet meer op. De procedure voor de liquidatie van het Britse bedrijf is maandagmorgen in gang gezet. (nrc)
Lees verderNa het faillissement van de Britse reisgroep Thomas Cook zijn ongeveer 50.000 toeristen gestrand in Griekenland. Dat heeft de Griekse minister van Toerisme Charis Theocharis gezegd op tv. In samenspraak met de Britse regering worden vluchten ingelegd om de reizigers weer naar hun thuisland te krijgen. In de komende drie dagen zullen zowat 22.000 Britse toeristen teruggehaald worden, zegt Theocharis. De eerste vijftien vluchten, op kosten van de Britse overheid, zijn al gepland. Toeristen op de vakantie-eilanden Kos, Corfu en Zakynthos worden eerst gerepatrieerd. (metrotime.be)
Lees verderOp het Griekse eiland Mykonos is een man opgepakt die wordt verdacht van betrokkenheid bij een vliegtuigkaping in 1985. Het gaat om een 65-jarige Libanees, van wie de naam niet is bekendgemaakt. Vlucht 847 van de Amerikaanse maatschappij TWA werd op 14 juni 1985 kort na het opstijgen vanuit Athene gekaapt door twee mannen. Het toestel met bijna 150 inzittenden aan boord kwam uit Caïro en had als eindbestemming San Diego met tussenstops in Athene, Rome, Boston en Los Angeles. (nos)
Lees verderTwee dorpen op het Griekse vakantie-eiland Zakynthos zijn zondag ontruimd wegens een grote natuurbrand. Een woordvoerder van de brandweer zei dat 300 bewoners en toeristen zijn geëvacueerd uit de plaatsen Keri en Agalas. Hij zei dat het vuur mede door de harde wind in de buurt van de huizen in de dorpen is gekomen. De brandweer bestrijdt het vuur met ongeveer 100 brandweerlieden en enkele tientallen voertuigen. Eerder zondag waren enkele blusvliegtuigen ingezet. (telegraaf.nl)
Lees verderPAOK Saloniki en de Griekse pers voelen zich in het ootje genomen door scheidsrechter Craig Pawson. De Griekse topclub wist het dinsdagavond Ajax bijzonder moeilijk te maken in de derde voorronde van de Champions League, maar uiteindelijk wisten de Amsterdammers toch te zegevieren met 3-2. Dat Ajax drie penalty's kreeg, kan er bij PAOK en de lokale media niet in. (voetbalzone.nl)
Lees verderDe uitschakeling van PAOK Saloniki heeft in Griekenland flink wat stof doen opwaaien. De media in het land zijn furieus. Met name op scheidsrechter Craig Pawson moet het ontgelden. De Britse arbiter gaf Ajax drie strafschoppen, waarvan één voor hands, terwijl hij het op de ’winnende’ gelijkmaker azende PAOK in de slotfase voor een vergelijkbaar voorval een vrije trap onthield. Ajax won uiteindelijk met 3-2. Dat was na de eerdere 2-2 in Griekenland voldoende voor een plek in de play-offs. Forza is duidelijk en stelt dat Ajax het ticket voor het afsluitende tweeluik om een ticket voor de groepsfase van de Champions League vooral aan Pawson te danken heeft. ’Mafioso, made in England’, stelt de krant. (telegraaf.nl)
Lees verderIn de Griekse stad Nemea hebben archeologen twee graftombes gevonden die tussen de 3200 en 3400 jaar oud zijn. De tombes zijn nog volledig intact. In de graven liggen botten van zo'n veertien individuen. Ook zijn er juwelen aangetroffen. De tombes stammen uit de tijd toen de Myceners de macht hadden in het oude Griekenland. Tal van kunstschatten stammen uit deze tijd, zoals het gouden masker van Agamemnon. (nos.nl)
Lees verderEen zware bosbrand woedt op dit moment op Evia, het op één na grootste eiland van Griekenland. De autoriteiten hebben al verschillende dorpen laten ontruimen. De brand zorgt ook voor dikke rook boven de hoofdstad Athene. De bosbrand brak uit op dinsdag rond 3 uur 's nachts in het gebied rond de gemeente Dirfys-Messapia, in de regio Centraal-Griekenland. Meer dan 120 brandweermannen krijgen de hulp van verschillende vliegtuigen en helikopters om de brand te bestrijden. Hevige rukwinden en een lastig terrein bemoeilijken dat alleen maar. (demorgen.be)
De Akropolis is de trots van de Griekse hoofdstad Athene. De heuvel met daarop het indrukwekkende Parthenon is tot ver buiten Griekenland gekend. Maar het nationaal erfgoed wordt bedreigd, vinden de Grieken. De vele hotels die rond de heuvel gebouwd worden, belemmeren het uitzicht. Het laatste hotel dat er werd neergezet, was maar liefst 31 meter hoog. (nieuwsblad.be)
Lees verderIn het vakantieland Griekenland krijgt de bevolking de komende dagen te kampen met hoge temperaturen. De nationale weerdienst waarschuwde donderdag voor een hittegolf met temperaturen tot 40 graden. Die zal vrijdag beginnen en zou minstens een week duren. (standaard.be)
Lees verderDe Amsterdamse Griek Paul Efmorfidis (60), van miljoenenbedrijf Coco-Mat, trapt zich een slag in de rondte op zijn houten fiets. Zijn slippers repareert hij liever met tape dan dat hij ze weggooit. ‘Mensen die hun geluk uit spullen halen, zijn de armste figuren ter wereld.’ (parool.nl)
Lees verder