Omdat ze betrokken zijn geweest bij het vernielen van marktkraampjes van immigranten, krijgen parlementariërs van de Griekse neonazipartij Gouden Dageraad geen politiebewaking meer. De politie heeft dat verklaard nadat de partij had laten weten in de toekomst ook niet voor dergelijke aanvallen terug te deinzen.
Het vernielen van kraampjes had vrijdag plaats in de kustplaats Rafina bij Athene. Militanten in uniform en met Griekse vlaggen controleerden de papieren van buitenlandse straatverkopers, om vervolgens hun kraampjes en hun spullen om te schoppen. Op videobeelden was te zien dat politie en voorbijgangers niet ingrepen.
Lees verderDat Griekenland onderzoekt of het herstelbetalingen voor de tweede wereldoorlog kan eisen van Duitsland is even waanzinnig als dat het een blijk van totale wanhoop is.
Lees verderEr zijn werkgroepen opgericht door de plaatsvervangende minister van Financiën, Christos Staikouras. Die moeten tegen eind dit jaar hun bevindingen kunnen voorleggen, zo deelde het ministerie van Financiën maandag mee.
Lees verderIedereen die het heeft over Griekenland - zelfs Pechtold af en toe - gaat er a priori van uit dat Griekenland 'zich verzet tegen de hervormingen' en 'zich niet aan de afspraken houdt'. Rutte voorop natuurlijk. Griekenland verdient geen uitstel, geen seconde meer tijd en ook geen cent meer 'want het land houdt zich niet aan zijn beloftes'. Volkomen onterecht, betoogt oud-Griekenland correspondent Ingeborg Beugel.
Lees verderHet Griekse ministerie van financiën heeft in 121 gevallen van belastingontduiking de bezittingen van de betrokkenen geblokkeerd. Bankrekeningen werden geblokkeerd, aandelen, vastgoed enzovoort worden voorlopig onder quarantaine geplaatst in afwachting van verder onderzoek.
Financieminister Yannis Stournaras legde op televisie een krachtige verklaring af, wat hem en de andere leden van de regering betreft is het geduld met de belastingontduikers op. Een jaar geleden stond er een totaal bedrag van 42 miljard euro aan onbetaalde belastinggelden open.
Lees verderGriekenlandkenner Kees Klok beschrijft de patstelling van de Griekse regeringspartijen. Die moeten opnieuw bezuinigen.
Lees verderAPELDOORN - De Nederlandse volleybalsters hebben ook de derde wedstrijd in de tweede fase van de EK-kwalificatie met 3-0 gewonnen. Dat ging zondagavond in Apeldoorn ten koste van Griekenland: 25-20 25-23 25-13.
Lees verderDe drie Griekse coalitiepartijen hebben zondag geen overeenstemming bereikt over bezuinigingen ter waarde van 11,5 miljard euro. Volgens premier Antonis Samaras zijn de bezuinigingen cruciaal om het vertrouwen in Griekenland op de financiële markten te herstellen.
Samaras en de leiders van de twee andere partijen - socialist Evangelos Venizelos en Fotis Kouvelis van het kleine Democratisch Links - konden het niet eens worden over bezuinigingen op pensioenen en lonen. Venizelos en Kouvelis willen dat Athene meer tijd krijgt van de internationale schuldeisers om bezuinigingen door te voeren.
Lees verderLinks heeft zijn tijd gehad in Griekenland. Artemios Matthaiopoulos grijnst bij de gedachte. Het parlementslid voor de 'nationalistische, niet neonazistische of fascistische' Gouden Dageraad loopt zaterdagmiddag in Thessaloniki voorop bij een demonstratie van politie, brandweer en kustwacht. De 'geüniformeerden' protesteren tegen een dreigende korting op hun salarissen, onderdeel van een bezuinigingsoperatie van 11,5 miljard euro.
Ze weten zich gesteund door de Gouden Dageraad. Bij een soortgelijk protest vorige week in Athene applaudisseerden duizenden agenten voor de extreem-rechtse partij, die gestaag groeit in de peilingen en inmiddels de derde van het land zou zijn. "Wij zijn samen met het leger, de politie en het Griekse volk", zegt Matthaiopoulos. "Daarom zijn we zo populair."
Lees verder SANTORINI/LONDEN - Onder het Griekse eilandje Santorini hoopt vulkanisch gesteente zich op. Hierdoor komt het eiland steeds iets hoger boven de zeespiegel te liggen.
Dat blijkt uit een onderzoek van Britse wetenschappers, dat zondag is gepubliceerd in het wetenschapsblad Nature Geoscience.
Tussen januari 2011 en april 2012 is Santorini zodoende 14 centimeter hoger boven de zeespiegel komen te liggen.
Volgens de Britse wetenschappers is er in ruim een jaar tijd 10 tot 20 miljoen kubieke meter magma vanuit de diepe lagen van de aarde de vulkaan ingestroomd. Normaal is daar 10 tot 20 jaar voor nodig.
De Duitse bondskanselier Angela Merkel is van mening dat Griekenland de eurozone in geen geval mag verlaten en is bereid het land meer bewegingsruimte te geven. "We moeten een oplossing vinden'', zou Merkel hebben gezegd tegen ingewijden, meldt Der Spiegel op basis van bronnen rond Merkel.
Ze vreest volgens Der Spiegel bij een Grieks vertrek een domino-effect, vergelijkbaar met de crisis na het omvallen van Lehman Brothers in 2008. Ook de politieke risico's worden door Merkel als te groot ingeschat, schreef het blad.
Minister van Openbare Orde Nikos Dendias gaat maatregelen te nemen tegen leden van Gouden Dageraad die in Rafina marktkramen van immigranten hebben vernield. De parlementsleden Giorgos Germenis en Panayiotis Iliopoulos die aanwezig waren bij de aanvallen, zullen ook worden bestraft. Zij moeten mogelijk hun parlementaire onschendbaarheid inleveren. (Bron: Parakalo)
Lees verder